PASLAUGOS

Automatikos montavimas

UAB „AVK SPRENDIMAI“ yra VTS vėdinimo įrangos gamintojo, kurį Lietuvoje ir Baltijos šalyse atstovauja UAB „VTS VILNIUS“, autorizuotas servisas (autorizacijos numeris LT-030).
Mūsų įmonė kokybiškai ir profesionaliai atlieka VTS vėdinimo įrengos valdymo automatikos montavimo darbus, atlieka paleidimo-derinimo darbus. Vykdo vėdinimo įrenginių ir valdymo automatikos servisinį aptarnavimą, garantinį bei pogarantinį remontą. Pritaikome gamyklinę automatiką nestandartiniams sprendimams.
Montuojame ir kitų vėdinimo įrangos gamintojų valdymo automatiką, o taip pat ir kitų pastato inžinerinių sistemų, tokių kaip dūmų šalinimo sistemos, priešgaisrinės sistemos, oro kondicionavimo sistemos, šilumos tiekimo sistemos ir kitos valdymo automatiką.

Automatikos gamyba

UAB „AVK SPRENDIMAI“ projektuoja ir gamina valdymo automatiką, skirta įvairaus tipo ir konfigūracijos vėdinimo sistemoms:

– oro tiekimo-šalinimo įrenginiams su šilumos rekuperacija ir/arba oro recirkuliacija;
– vėdinimo sistemoms su papildomais ištraukimo ventiliatoriais;
– oro tiekimo-šalinimo įrenginiams su oro sausinimo ir drėkinimo funkcijomis;
– specializuotiems vėdinimo įrenginiams, pritaikytiems baseinams, bei kitos paskirties vėdinimo sistemoms.

Procesų valdymui ir kontrolei valdymo automatikoje yra naudojami laisvai programuojami „Carel“ firmos (Italija) valdikliai, tokie kaip pCOxs, pCO3, pCO5. Šie valdikliai turi plačias pritaikymo galimybes ir platų papildomų elementų pasirinkimą, įvairiems techniniams uždaviniams spręsti.

Valdikliai gali būti komplektuojami su išoriniais valdymo pultais ir prisilietimui jautriomis panelėmis (TouchScreen). Išoriniais valdymo pultais galima kontroliuoti sistemas nuotoliniu būdu (iki 500 m priklausomai nuo pajungimo).

Platus papildomų ryšio modulių pasirinkimas leidžia integruoti valdymo automatiką į esamas pastato valdymo sistemas arba įdiegti „Carel“ firmos pastatų valdymo sistemas, tokias kaip PlantWatchPRO bei PlantVisorPRO. Šiuo metu galimas valdymo automatikos pajungimas į tokius duomenų perdavimo tinklus:

– Carel Supervisor (skirtas „Carel“ įrangai);
– Modbus RTU;
– Modbus TCP/IP;
– BacNet;
– SMNP;
– CANBus;
– LON;
– KNX.

Prie valdiklio galima prijungti GSM ryšio modulį. Toks sprendimas leis vartotojui keisti valdymo parametrus, siunčiant SMS žinutes mobilioju telefonu. Įvykus įrangos gedimui ar pasikeitus valdymo parametrams vartotojas bus informuotas SMS žinute.

Laisvai programuojamais Carel pCO3/pCO5 valdikliais galime realizuoti ir nestandartinius sprendimus, sukurti specialią konkrečiam projektui skirtą valdiklio programinę įrangą.

Siūlydami vėdinimo ir oro kondicionavimo įrangos valdymo automatikos sprendimus, galime panaudoti ir kitų gamintojų valdiklius, tokius kaip „REGIN“, „SIEMENS“, „UNITRONICS“, „DANFOSS“ ir kiti.

Pastato valdymo sistemos

Siūlome keletą sprendimų kaip nuotoliniu būdu valdyti įrangą, kai valdymo automatikoje yra naudojami laisvai programuojami Carel pCO-tipo valdikliai arba Carel parametriniai valdikliai.

Carel pCO WEB

Carel pCO WEB tai papildomas ryšio modulis, skirtas pCO-tipo valdikliams. Carel pCO WEB atlieka duomenų perdavimo funkciją per Ethernet sąsają MODBUS TCP/IP, BacNet Ethernet ISO8802-2 ir BacNet/IP protokolais. Jame esantis WEB serveris leidžia vartotojui sukurti dinaminius puslapius, kurie grafiškai atvaizduos sistemos darbą.

Carel PlantWatchPRO

Apjungiant į bendrą stebėjimo ir dispečerizavimo tinklą keletą įrenginių, tačiau nėra galimybės naudoti standartinį personalinį kompiuterį (sandėliai, gamybinės paskirties patalpos ir pan.) siūlomas specializuotas valdiklis Carel PlantWatchPRO.

Šis valdiklis turi prisilietimui jautrų ekraną (TouchScreen) ir atlieka tokias funkcijas:

– Fiksuoja ir saugo iki 100 parametrų reikšmių. Atminties talpa leidžia saugoti 100 parametrų, kurių reikšmės fiksuojamos kas 15 min., 1 metus.
– Patogus ir aiškus spalvotas prisilietimui jautrus ekranas, apšvietimas jungiamas automatiškai, priartėjant prie valdiklio.
– Kompaktiškas korpusas turi aukštą IP65 apsaugos klasę. Valdiklis gali būti naudojamas gamyklinėse patalpose, kuriose yra padidinta drėgmė ar oro užterštumas.
– MODBUS RTU protokolas leidžia prijungti kitų gamintojų įrangą.
– Galimybė per Ethernet tinklą jungtis nuotoliniu būdu.
– HACCP sertifikatas (EN13485/13486/12830).
– Automatiškai siunčia pranešimus apie įvykius – SMS arba E-mail.
– 3 rėliniai išėjimai vietinei signalizacijai.

Carel PlantVisorPRO 2.0

Carel PlantVisorPRO yra specializuotas kompiuteris, skirtas pastato inžinerinių tinklų dispečerizavimui. Sistema leidžia stebėti kompiuterio ekrane įrenginių darbą, keisti parametrus, nustatyti laiko grafikus, registruoti gedimus, kaupti parametrų reikšmių archyvus bei peržiūrėti juos grafikų pavidalu, pildyti įrenginių aptarnavimo žurnalus bei atlieka kitas funkcijas. MODBUS duomenų perdavimo protokolas leidžia prijungti prie šios sistemos ir kitų gamintojų įrangą.

WEB technologijos pagrindu realizuota vartotojo sąsaja yra aiški ir lengvai suprantama. WEB technologija taip pat leidžia lengvai be papildomo sistemos konfigūravimo jungtis prie PlantVisorPRO nuotoliniu būdu per Ethernet/Internet tinklą.

PlantVisorPRO turi keletą mechanizmų, užtikrinančių stabilų ir nepertraukiamą veikimą: WatchDog ir GuardianPRO programiniai moduliai periodiškai tikrina sistemos ir ryšio kanalų būsenas.

Šiuo metu Carel siūlo dvi šio produkto versijas – PlantVisorPRO Box ir PlantVisorPRO Touch.

PlantVisorPRO Box – tai pastato valdymo sistema, realizuota kaip asmeninis kompiuteris, prie kurio papildomai reikia prijungti monitorių, klaviatūrą, pelę.

PlantVisorPRO Touch – tai pastato valdymo sistema, realizuota viename korpuse kartu su prisilietimui jautriu ekranu. Tokios sistemos darbui nereikia papildomo monitoriaus ir klaviatūros.

Jeigu Jus susidomėjote šiais produktais, prašome kreiptis į mūsų įmonę ir mes atsakysime į iškilusius klausimus bei parinksime tinkamą sprendimą.

Aptarnavimas

UAB „AVK SPRENDIMAI“ atlieka pastato inžinierinių sistemų bei jų valdymo automatikos aptarnavimą, iekiant užtikrinti įrenginių tinkamą bei ekonomišką darbą.

Aptarnaujame bei atliekame šiuos darbus:

– vėdinimo, oro kondicionavimo, šilumos punktų, katilinių, siurblinių, gaisro gesinimo, dūmų šalinimo sistemų, šilumos siurblių valdymo automatiką;
– oro kondicionavimo ir vėdinimo sistemas, šilumos siurblius;
– tiekiame bei keičiame vėdinimo sistemų oro filtrus;
– keičiame vėdinimo sistemų elektros variklių ir darbo rato guolius, diržus;
– atliekame būtinus įrenginių techninės priežiūros darbus.
Taip pat savo klientams galime pasiūlyti šias elektros instaliacijos priežiūros paslaugas:

– izoliacijos varžos matavimai;
– pereinamųjų kontaktų varžų matavimai;
– grandinės fazė-nulis pilnosios varžos matavimai;
– įžeminimo įrenginio varžų matavimai.

Remontas

UAB „AVK SPRENDIMAI“ atlieka šiuos inžinierinių sistemų remonto darbus:

– vėdinimo, oro kondicionavimo, šilumos punktų, katilinių, siurblinių, gaisro gesinimo, dūmų šalinimo sistemų, šilumos siurblių valdymo automatikos remontą bei modernizaciją;
– oro kondicionavimo ir vėdinimo sistemų, šilumos siurblių remontą;
– specializuotų vėdinimo sistemų, skirtų baseinams, bei jų valdymo automatikos remontą.
Tais atvejais, kuomet nėra galimybės suremontuoti nurodytų sistemų valdymo automatikos (pvz.: esminiai valdymo automatikos komponentai, tokie kaip valdiklis, nebegaminami arba jų tiekimas yra brangus bei ilgai trunkantis) siūlome keisti šių sistemų valdymo automatiką, pakeičiant bei kartu ją modernizuojant. Atliekant valdymo automatikos modernizaciją, stengiamės maksimaliai išnaudoti tolimesniam eksploatavimui tinkamus valdymo automatikos komponentus, kas sumažina darbų kainą ir leidžia ateityje efektyviai eksploatuoti įrenginius.